„Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Mesaj dur despre scandările xenofobe

„Penibil! Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Mesaj dur despre scandările xenofobe

“Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul!

Suporterii echipei din Constanța au făcut scandal la meci / Captură Orange Sport

Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Attila Hadnagy, directorul sportiv al echipei din Covasna, a comentat scandările xenofobe ale suporterilor, dar și deciziile controversate ale arbitrului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul dintre Farul Constanța și Sepsi OSK s-a încheiat cu scorul de 1-4. Partida a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

„Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul!

După meci, oficialul s-a declarat cu adevărat revoltat de atitudinea suporterilor, care au luat foc înainte de pauză.

Cele mai citite

Totodată, acesta a criticat și decizia arbitrului, de a nu îl elimina pe Nedelu, după o intrare dură la un adversar, care s-a văzut și pe reluările din camera VAR.

„Am arătat că suntem o echipă foarte bună în România. Am sărit la fiecare gol, ne-am manifestat zgomotos. Totuși, să nu uităm că la scorul de 3-0 pentru Sepsi, cei de la Farul ar fi trebuit să primească un cartonaș roșu.

A fost fără dubii! S-a dus la VAR, dar tot nu l-a dat. Noi nu suntem echipă de locul 6. Dacă am fi avut arbitraje corecte, atunci eram probabil pe locul 3 în SuperLiga. E foarte urât ce s-a întâmplat!

De când a apărut Farul și vin suporterii, tot avem probleme la Ovidiu. Și asta în fiecare an! Să te comporți așa în 2024 este cu adevărat penibil”, a spus Attila Hadnagy, pentru prosport.ro.

Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi!

Au fost scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Suporterii din Constanța nu au mai rezistat, după hattrick-ul marcat de Safranko, și au transmis mesaje uluitoare din tribune.

Reclamă 4 / 0/3

Echipa lui Gică Hagi a fost făcută praf în prima repriză a duelului cu Sepsi! Covăsnenii au intrat la cabine cu un avataj de 3 goluri, iar partida nu a fost ferită de incidente.

După ce Safranko a marcat golul al 3-lea, fanii celor de la Farul au luat foc și au scandat mesaje xenofobe timp de câteva minute.

Arbitrul partidei, Adrian Cojocaru, a oprit duelul în minutul 42, din cauza comportamentului suporterilor. Totuși, acesta a decis să reia meciul, chiar dacă scandările au continuat.

În timpul în care fanii scandau mesaje care nu au ce căuta la un eveniment sportiv, Adrian Cojocaru a luat o nouă decizie controversată. Acesta nu l-a eliminat pe Nedelcu care a avut o intrare deosebit de dură la un adversar.