CFR Cluj, iertată de un cartonaș roșu în meciul cu Rapid? ”Crampoanele pe gambă” / ”E grav, sincer!”

• SuperLiga: Hermannstadt – Poli Iași, luni, 15:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova – FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Ardelenii se află la primul meci de la revenirea lui Dan Petrescu, în timp ce Rapid caută să depășească forma dezastruoasă din ultimele partide.

Intrare dură a lui Keita asupra lui Albion Rrahmani! Fotbalistul lui CFR Cluj nu a primit nici cartonaș galben

Rapid a deschis scorul în minutul 16 prin Ermal Krasniqi, fotbalistul transferat chiar de la CFR Cluj în schimbul sumei de un milion de euro.

La scorul de 1-0 pentru Rapid, Kader Keita a avut o intrare extrem de dură asupra lui Albion Rrahmani, care nu a fost sancționată de arbitrul Marian Barbu.

Acesta a lăsat jocul să continue, chiar dacă atacantul din Kosovo a acuzat dureri. Reluările au arătat duritatea intrării lui Keita, iar inclusiv comentatorii Digi Sport au remarcat acest aspect.

”Ce atac al lui Keita, se duce cu crampoanele pe gamba lui Rrahmani. Ce intrare urâtă. Repet, este o intrare foarte urâtă intervenția pe care a avut-o Keita asupra lui Rrahmani. Este cartonaș portocaliu, dacă îmi permiteți. E grav, sincer, ca arbitrul să nu vadă un astfel de fault”, a afirmat Andrei Tivilichi.

Ulterior, CFR Cluj a revenit în meci și a preluat conducerea, în urma golurilor marcate de Bîrligea și Otele din minutele 20 și 30.

Echipele de start:

• Rapid (4-3-3): Ungureanu – Braun, Săpunaru, Iacob, Onea – Emmers, Kait, Papeau – Krasniqi, Rrahmani, Petrila
  • CR Cluj (4-3-3): Sava – Mogoș, Boben, Kresic, Camora – Tachtsidis, Muhar, Keita – Otele, Bîrligea, Deac

Etichete: keita , cfr cluj rapid , rrahmani