-
La Liga: Barcelona – Mallorca, marți, 22:30, DGS 1
-
Premier League: Manchester City – Aston Villa, marți, 22:00, DGS 2
- Golurile care au adus victoria oltenilor pe ”Arena Națională” au fost înscrise de Ștefan Baiaram (minutul 53) și Alexandru Mitriță (minutul 63).
Zeljko Kopic: ”Jucătorii se simt ca acasă Arcul de Triumf”
La finalul partidei, Zeljko Kopic s-a declarat dezamăgit de rezultatul finală, însă nu și de jocul prestat de către elevii săi.
Mai mult, tehnicianul croat a vorbit și despre ”Arcul de Triumf”, stadionul pe care a recunoscut că jucătorii se simt ”ca acasă”.
”Am fost buni în tranziție, am avut câteva ocazii bune, dar noi avem limite. În a doua repriză au marcat din prima oportunitate pe care au avut-o, iar apoi am avut câteva ocazii. Cred că nu le-am dat ocazii să plece pe contraatac, dar atunci când am făcut-o, Mitriță a marcat și a făcut 2-0. Atunci meciul s-a terminat.
Nu am fost într-o formă bună, dar jucătorii au dat totul. Nu le-am dat celor de la Craiova multe șanse. Am pierdut meciul, dar nu am prea multe să le reproșez jucătorii. Când primești gol îi lași mai mult spațiu adversarului.
În toată această perioadă ne-am folosit toate resursele, am folosit jucătorii până la epuizare. Eddy a simțit asta pe pielea lui, dar se va întoarce. Trebuie să înțelegem în ce situație suntem aici.
Sunt jucători buni, Pașcalău a jucat pentru România U19, Soare a jucat și el în Liga1. Au talent, dar au nevoie de timp. Cred că era momentul să joace și să se simtă parte din echipă. Trebuie să muncească și să se adapteze acestui nivel de joc.
Mai avem 5 jocuri, trebuie să vedem ce jucători avem și să dăm totul. Trebuie să motivez jucătorii și deja să ne gândim la sezonul viitor.
Pe Arcul de Triumf nu e cel mai bun gazon, dar trebuie să ne revenim. Jucătorii se simt ca acasă acolo și nu simt același nivel de energie și de conexiune aici, dar trebuie să rezolvăm această problemă și să obținem victorii pe acest stadion.
Trebuie să respectăm clubul, trebuie să respectăm competiția. Luptăm pentru toate punctele și dacă este posibil, atunci vom oferi minute și jucătorilor tineri”, a spus Zeljko Kopic.
VIDEO Rezumat Dinamo – Universitatea Craiova, scor 0-2
Etichete: liga 1 , superliga , zeljko kopic , dinamo universitatea craiova , video dinamo – universitatea craiova
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 12 minute în urmăCe a spus Răzvan Lucescu despre Ivan Savvidis, după plecarea de la PAOK: „Normal ar fi să ne dăm mâna”
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește AS.ro pe Discover Răzvan Lucescu a oferit...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 14 minute în urmăVestea pe care o aștepta Max Verstappen a venit! Ce se întâmplă cu motoarele din Formula 1
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește AS.ro pe Discover La două săptămâni după...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 26 de minute în urmăUltimatum pentru jucătorul FCSB-ului: nu va merge în cantonament dacă nu-și va prelungi contractul
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește AS.ro pe Discover Jucătorul FCSB-ului a primit...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 27 de minute în urmăUn jucător de bază de la Rapid, OUT două luni după ce s-a operat. Probleme pentru Daniel Pancu
Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește AS.ro pe Discover Daniel Pancu va începe...
De Simina PREDA

You must be logged in to post a comment Login