Tony da Silva a descris jucătorii de la Poli Iași în șase cuvinte, după remiza cu Dinamo. Ce a spus despre arbitraj

• Conference League: Astana – Corvinul, miercuri, 17:00, DGS 1

• Conference League: CFR Cluj – Maccabi Petach Tikva, joi, 20:00, DGS 1

După remiza din Copou, ieșenii sunt pe 15, cu 4 puncte, în timp ce Dinamo a urcat pe locul al cincilea, cu 8 puncte.

Tony da Silva și-a descris jucătorii de la Poli Iași în șase cuvinte, după remiza cu Dinamo: ”Cele mai bune persoane din lume”

Poli Iași s-a aflat în avantaj începând cu minutul 45+4, când Samoyoa a trimis mingea în poartă și a dus scorul la 2-1 pentru echipa sa, după ce Dinamo a deblocat tabela de marcaj după doar două minute de la startul partidei.

”Câinii” au egalat și au ”smuls” un punct datorită autogolului lui Todor Todoroski din minutul 56. La finalul partidei, Tony da Silva, antrenorul lui Poli Iași, a susținut că echipa sa a făcut mult prea multe ”cadouri” celor de la Dinamo.

”Suntem cele mai bune persoane din lume. La fiecare meci facem un cadou la advesari. Prima repriză a fost top. Am întâlnit o echipă foarte puternică, cu o dinamică bună. Am întors rezultatul și am arătat că avem caracter.

Greșelile individuale nu se antrenează. Cred că era penalty și pentru noi. Echipa a arătat caracter, am marcat două goluri. Meritam mai mult. În primele minute din a doua repriză nu am intrat bine. Am avut oportunități.

La finalul meciului s-a rupt ritmul. S-au permis prea multe fragmentări. Din păcate, nu s-a putut. Am vrut trei puncte, dar am luat unul. Le-am zis că nu putem să fim atât de buni la nivelul acesta.

Nu am nimic de spus despre atitutine, ci despre concentrare. Sunt frustrat și supărat. Avem nevoie de puncte. Sunt supărat și de rezultat și de modul în care am luat goluru. Noi nu putem să dăm atât de repede gol”, a spus Tony da Silva.

VIDEO Rezumatul meciului Poli Iași – Dinamo 2-2

Clasament SuperLiga, după Poli Iași – Dinamo 2-2