”Spuneați că UTA e prima echipă retrogradată”. Mircea Rednic, savuros la flash-interviu: i-a pus gând rău lui Dinamo!

• SuperLiga: PetrolulBotoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: RapidUniversitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

La cabine s-a intrat cu scorul de la 0-0, dar Ezekiel și Luckassen au înscris în repriza secundă pentru UTA Arad, iar formația antrenată de Mircea Rednic a urcat pe primul loc în play-out.

Mircea Rednic a spus că vrea să termine sezonul cu o victorie! În ultima etapă se joacă Dinamo – UTA

La finalul partidei, Mircea Rednic a tras concluziile. ”Puriul” a afirmat că deși echipa sa nu a controlat în totalitate meciul, UTA a reușit să obțină toate cele trei puncte și să urce pe prima poziție, deși la începutul campionatului se spunea despre formația din Arad că va retrograda.

Chiar dacă le-a dat o mână de ajutor celor de la Dinamo prin această victorie, Rednic le-a pus gând rău ”Câinilor”. Acesta a afirmat că își dorește să termine campionatul cu o victorie, iar în ultima etapă are loc Dinamo – UTA Arad. Mircea Rednic ar putea fi cel care o retrogradează pe formația din Ștefan cel Mare.

”În prima repriză am suferit, doar ne-am apărat, am ajuns sporadic în careul lor. Fotbalul se joacă pe goluri, asta e. Repriza a doua a fost noastră, asta și datorită schimbărilor. I-am surprins pe contraatac și am reușit să câștigăm.

Așa se joacă acum în play-off. Sunt meciuri grele, mă bucur că am terminat cu victorie. Pregătim meciul cu FCU Craiova, cu Adrian Mititelu, prietenul meu. Oțelul a fost cea mai echilibrată echipă, ne-a dat încredere faptul că am reușit să câștigăm cu ei.

Spuneați că noi retrogradăm, că prima echipă retrogradată e UTA. E greu când faci atâtea schimbări la nivel de lot, dar am revenit. Cu inima stau bine. Cu FCU să fie stadionul plin și să terminăm campionatul cu o victorie”, a declarat Mircea Rednic, după Poli Iași – UTA Arad 0-2.

VIDEO cu rezumatul partidei Poli Iași – UTA Arad 0-2

Etichete: dinamo , mircea rednic , uta arad , poli iasi uta arad