Csikszereda – Dinamo LIVE TEXT (20:00). „Câinii” sunt la 90 de minute de menţinerea în Liga 1! Echipa de start aleasă de Kopic

Meciul Csikszereda – Dinamo va fi transmis în format LIVE TEXT pe AS.ro, de la ora 20:00. „Câinii” merg la Miercurea-Ciuc, după succesul din partida tur de pe Arena Naţională, scor 2-0.

În meciul tur, autorul celor două goluri pentru echipa lui Kopic a fost Dennis Politic, ambele în repriza secundă.

Echipa de start a lui Dinamo: Golubovic – Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr – Milanov, Gnahore, Pavicic – Bani, Abdallah, Politic

Rezerve: Railean, Gregorio, Iglesias, Ilic, Bordușanu, R. Grigore, N. Roșu, Edgar Ie, C. Costin

Absenți: Selmani (accidentat)