Barcelona – Rayo Vallecano 3-0. Catalanii și-au asigurat locul 2 în La Liga.

• Baraj SuperLiga: Dinamo – Csikszereda, luni, 20:00, DGS 1

• Serie A: Bologna – Juventus, luni, 21:45, DGS 2

Barcelona – Rayo Vallecano 3-0. Catalanii vor termina pe locul 2 în La Liga

Minutul 90+3: Final de meci! Barcelona câștigă cu 3-0 în fața lui Rayo Vallecano.

Minutul 75: GOOOL Barcelona! Pedri a reușit ”dubla” și Barcelona a făcut 3-0 pe tabela de marcaj.

Minutul 72: GOOOL Barcelona! Pedri a reușit să înscrie pentru 2-0 după ce Joao Felix s-a distrat cu jucătorii lui Rayo.

Minutul 70: Ocazie Rayo Vallecano! Palazon a pătruns în interiorul careului și a trimis un șut puternic spre poarta lui Ter Stegen. Portarul Barcelonei a reușit să respingă șutul.

Minutul 43: Ocazie Barcelona! Lewandowski a trimis o minge cu capul, din interiorul careului, însă balonul a depășit cadrul porții lui Dimitrievski.

Minutul 3: GOOOL Barcelona! Lewandowski a deschis scorul pentru catalani.

UPDATE: A început meciul.

Echipele de start:

• Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Cubarsi, Martinez, Cancelo – Lopez, Sergi Roberto, Gundogan – Yamal, Lewandowski, Raphinha

Rezerve: Alonso, Araujo, Christensen, Fort, Joao Felix, Kochen, Pedri, Pena, Romeu, Torres, Roque

• Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumim, Lejeune, Espino – Ciss, Valentin – Palazon, de Frutos, Garcia – Camello

Rezerve: Bebe, Cardenas, Chavarria, Crespo, de Tomas, Falcao, Hernandez, Lopez, Nteka, Perez, Pozo, Rațiu.

După 36 de etape jucate, Barcelona se află pe poziția a doua în La Liga, cu 79 de puncte acumulate. Astfel, echipa lui Xavi își poate asigura locul al doilea dacă va obține cele trei puncte: Girona (locul 3) are 75 de puncte în acest moment.

De cealaltă parte, Rayo Vallecano este pe locul al 15-lea, cu 38 de puncte și are nevoie de doar un punct pentru a se salva automat de la retrogradare.

În turul jucat pe ”Vallecas”, cele două formații au terminat la egalitate, scor 1-1. Unai Lopez a deschis scorul pentru Rayo, în timp ce egalarea a venit după autogolul lui Florian Lejeune.

VIDEO cu rezumatul meciului Rayo Vallecano – Barcelona 1-1

Clasament La Liga

Barcelona – Rayo Vallecano, LIVE VIDEO, de la 20:00 pe Digi Sport 4. Echipele probabile

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Fort, Martinez, Cubarsi, Kounde; Marin, Roberto, Pedri; Torres, Lewandoski, Ebana. All: Oscar

Rayo Vallecano (4-4-2): Dimitrevski; Balliu, Mumin, Lejeune, Espino; Palazon, Valentin, Lopez, Garcia; Camel; Trejo. All: Perez

Etichete: barcelona , la liga , rayo vallecano