Connect with us

Alte Sporturi

Andrei Rațiu nu s-a ferit de cuvinte, după ce Rayo a luat 4 goluri la ea acasă: „Niște proști”

  • admin

  • SuperLiga: UTA Arad – Botoșani, sâmbătă, 16:45, DGS 1

  • SuperLiga: FCSB – U Cluj, sâmbătă, 21:15, DGS 1

Deși echipa internaționalului român era favorită, a fost surclasată de o formație aflată șapte poziții mai jos (Rayo e pe 8, Espanyol pe 15). După meci, fundașul lateral nu s-a ferit să critice foarte tare jocul echipei sale. 

Andrei Rațiu, cuvinte dure după Rayo Vallecano – Espanyol 0-4: „Arătăm ca niște proști!”

Rațiu a fost unul dintre jucătorii care au vorbit din partea formației gazdă, iar cuvintele sale au fost pe măsura rezultatului total neașteptat:

„E păcat că n-am avut energie în primele 20 de minute. Iar după 0-2 n-am mai putut face aproape nimic. N-am știut cum să gestionăm deficitul. În repriza a doua am jucat cu trei fundași și am făcut-o bine până la penalty-ul de 0-3. Apoi, am atacat și mai mult și ne-au prins pe contraatac.

N-am început deloc bine și am luat rapid două goluri. N-am știut cum să gestionăm meciul, iar acum, la final, arătăm ca niște proști. Le mulțumim fanilor pentru ce sunt. Eram conduși cu 0-4 și ei tot cântau.

Trebuie să fim conștienți că suntem Rayo și vom vedea cât de departe putem ajunge. Acum trebuie să ne facem autocritica și să ne arătăm adevărata față pe San Mames”, a spus Rațiu, conform presei din Spania

  • Athletic Bilbao – Rayo Vallecano se joacă pe 13 aprilie, de la 22:00. 
clasamentlaligaetapa30
Clasamentul din La Liga, după Rayo Vallecano – Espanyol 0-4 / Foto: Flashscore.ro

VIDEO cu rezumatul meciului: 

Etichete: rayo vallecano , espanyol , andrei ratiu


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi