Connect with us

Alte Sporturi

Sergio Ramos a lovit din nou! Ce a postat pe internet, după ce Real Madrid a fost eliminată de Arsenal

  • admin
Sergio Ramos a lovit din nou! Ce a postat pe internet, după ce Real Madrid a fost eliminată de Arsenal

  • SuperLiga: UTA – Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

  • SuperLiga: Oțelul – Unirea Slobozia, vineri, 17:00, DGS 1

Formația pregătită de Carlo Ancelotti s-a văzut eliminată din competiția pe care a cucerit-o de 15 ori în istorie, un record absolut în fotbal, iar antrenorul italian are postul în pericol.

Mesajul lui Sergio Ramos, după eliminarea celor de la Real Madrid: ”6 cupe în 10 ani!”

În cursul zilei de vineri, 18 aprilie, Sergio Ramos, care și-a manifestat în nenumărate rânduri afecțiunea față de clubul la care a jucat în perioada 2005-2021, a postat o nouă fotografie elocventă pe rețelele sociale.

Alături de paharul personalizat cu ”SR 93”, adică minutul în care stoperul spaniola egala în finala cu Atletico Madrid din 2014 pentru a trimite meciul în prelungiri, Ramos a adăugat descrierea: ”Din Madrid ieri, astăzi și întotdeauna. 6 cupe în 10 ani”.

ramos
Postarea lui Sergio Ramos / Foto: Instagram @sergioramos

Concret, în istoria recentă, ”Galacticii” au câștigat UEFA Champions League în anii 2014, 2016, 2017, 2018, 2022 și 2024, iar la primele patru succese a participat și Sergio Ramos, care a avut un rol crucial, deoarece a înscris în finalele de la Lisabona și Milano, ambele cu Atletico Madrid.

VIDEO rezumat Real Madrid – Arsenal 1-2:

Val de ironii pe internet, după ce Real Madrid a fost eliminată de Arsenal în sferturile UCL

Galerie Foto

Etichete: real madrid , sergio ramos


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi