Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident

Rapid: G. Ungureanu – Onea, P. Iacob, Săpunaru, Braun – Oaidă, Papeau, Kait – Krasniqi, Rrahmani, Funsho.
Rezerve: Drăghia, , Dr. Grigore, I. Cristea, Bădeascu, Hasani, Petrila, Emmers, C. Cîrjan, Burmaz, El Sawy.
Absenți Aioani, Hromada (accidentați)
Antrenor: Bogdan Lobonț

Universitatea Craiova: L. Popescu – Căpățână, Zajkov, Da Silva, Bancu – A. Crețu, Anzor – Baiaram, Houri, A. Ivan – Markovic
Rezerve: Lazar, Cîmpanu, Ndong, Vlădoiu,, Mitriță, Koljic, Bană, Danciu, Mateiu, Houri, Soiri, Blesa, Badelj, Gașpăr
Absenți: Screciu, Maldonado (accidentați)
Antrenor: Costel Gâlcă

Stadion: Giulești
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad). A1: Mircea Grigoriu (Bucureşti), A2: Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru VAR: Szabolcs Kovacs (Carei). Arbitru AVAR: Doru Lucaciu (Cluj-Napoca)

Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu

Diana Şucu a fost surprinsă de camerele TV după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu. Borisav Burmaz a restabilit egalitatea în meciul din Giuleşti cu Universitatea Craiova, în minutul 77, după o acţiune frumoasă a jucătorilor lui Bogdan Lobonţ.

Rapid a restabilit egalitatea prin jucătorul sârb, după ce Andrei Ivan a deschis scorul pentru olteni, în minutul 30 al partidei din etapa cu numărul 7 al play-off-ului Ligii 1.

Imediat după golul marcat de Burmaz în minutul 77, Daniel Niculae, preşedintele celor de la Rapid, l-a îmbrăţişat pe Dan Şucu, acţionarul majoritar al giuleştenilor.

Diana Şucu, soţia acţionarului de la Rapid, care stătea lângă omul de afaceri, nu a avut aceeaşi reacţie. Ea a fost surprinsă de camerele TV extrem de iritată, în timp ce privea spre teren.