-
Media: Fotbal Club, marți, 19:30, DGS 1
-
Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1
”Câinii” au reușit să se mențină în SuperLigă grație victoriei din tur, scor 2-0, adusă de ”dubla” semnată de Dennis Politic.
Zeljko Kopic, după ce Dinamo s-a salvat de la retrogradare: ”Vreau să spun că domnul Ovidiu Burcă este parte din acest ‘succes’, pentru că el a promovat echipa și a luptat cât a putut împreună cu staff-ul”
Zeljko Kopic a fost prezent la flash-interviu după Csikszereda – Dinamo 0-0, iar antrenorul croat s-a declarat mulțumit de faptul că echipa din Ștefan cel Mare a reușit să se mențină în primul eșalon fotbalistic, deși a punctat că o echipă precum Dinamo nu trebuie să se afle într-o astfel de situație.
Mai mult, antrenorul croat a ținut să-l menționeze și pe Ovidiu Burcă în acest final de sezon, întrucât fostul antrenor al ”Câinilor” a readus echipa în SuperLigă.
”Sunt satisfăcut de faptul că am rămas în SuperLigă, ăsta e cel mai important lucru. Dacă vorbesc despre aceste 90 de minute, nu am jucat bine. Am avut probleme în a ține de minge și a fost un meci dificil din punct de vedere mental. Nu a fost ușor să menținem aceeași energie după eșecurile din ultimele meciuri. Îi înțeleg pe jucători, de aceea sunt mulțumit de cele două rezultate obținute în meciurile de baraj.
Nu e momentul să vorbim despre viitorul meu, pentru că acum ne-am atins obiectivul, acela de a rămâne în SuperLigă. Pentru club a fost al patrulea an consecutiv cu probleme. Trebuie să discutăm despre tot și să evităm astfel de momente, pentru că acest club nu merită să treacă prin astfel de situații și să joace astfel de meciuri.
Cred că a fost o situație grea când am venit. Toată lumea știe că nu aici trebuie să fie Dinamo, dar când iei tot contextul în considerare, este un succes că am rămas în prima ligă. Vreau să spun că domnul Ovidiu Burcă este parte din acest ‘succes’, pentru că el a promovat echipa și a luptat cât a putut împreună cu staff-ul. Am dat totul pentru a îmbunătăți echipa, dar acum trebuie să vedem cum putem să o facem pe Dinamo mai bună”, a declarat Zeljko Kopic după returul cu Csikszereda.
VIDEO cu rezumatul meciului Csikszereda – Dinamo 0-0
Etichete: dinamo , ovidiu burca , zeljko kopic , dinamo csikszereda
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login