S-a aflat motivul pentru care Cristi Săpunaru a fost lăsat pe bancă de Bogdan Lobonț, în duelul dintre Farul și Rapid. Căpitanul giuleștenilor a făcut anunțul și a dezvăluit că a fost accidentat pentru partida cu constănțenii.
Rapid a rămas fără victorie în play-off, după ce a fost învinsă clar de Farul. Constănțenii s-au impus cu scorul de 3-1, și au urcat pe locul secund în Liga 1.
Motivul pentru care Cristi Săpunaru a fost lăsat pe bancă de Bogdan Lobonț, la Farul – Rapid
Cristi Săpunaru a privit de pe banca de rezervă a cincea înfrângere suferită de Rapid, în play-off, fiind rezervă neutilizată. Căpitanul giuleștenilor a dezvăluit însă că a fost accidentat, încă având dureri la spate de la meciul cu FCSB.
„Am avut și am încă probleme de la meciul cu FCSB, la spate. Nu m-am antrenat. Acesta a fost motivul”, a transmis Cristi Săpunaru, conform fanatik.ro.
În locul lui Cristi Săpunaru, Bogdan Lobonț l-a titularizat pe Dragoș Grigore. Veteranul de 37 de ani a bifat primul meci ca titular, în acest sezon. Celălalt fundaș central a fost Iulian Cristea, în timp ce stopperul Paul Iacob a fost utilizat pe poziția de închizător, alături de Răzvan Oaidă.
În următorul meci din play-off, Rapid va primi vizita celor de la Universitatea Craiova. Duelul se va disputa luni, de la ora 20:30, și va fi în format live text, pe AS.ro.
Improvizaţia lui Bogdan Lobonţ, catastrofală în Farul – Rapid
Improvizaţia lui Bogdan Lobonţ a fost catastrofală în meciul Farul – Rapid. Echipa lui Gică Hagi a deschis scorul în minutul 40 prin Louis Munteanu, atacantul împrumutat de Fiorentina la formaţia de la malul mării.
Louis Munteanu, cel care a marcat şi cele două goluri în duelul din tur dintre cele două echipe, din Giuleşti, când Farul s-a impus cu 2-1, a marcat dintre Dragoş Grigore şi Iulian Cristea.
Reclamă 4 / 0/3
Bogdan Lobonţ, antrenorul care i-a luat locul lui Cristiano Bergodi şi care va sta pe banca lui Rapid cel puţin până la finalul sezonului, a ales să apeleze în centrul apărării la perechea Dragoş Grigore – Iulian Cristea, pentru duelul de la malul mării cu Farul.
Lobonţ a surprins cu alegerea sa, mai ales că Dragoş Grigore nu a mai evoluat în 2024. Mai mult, partida cu Farul Constanţa va fi doar a doua din acest sezon din Liga 1 pentru fundaşul de 37 de ani, care a mai jucat în acest sezon şi în meciul din Cupa României cu CSA Steaua.
Imediat după golul marcat de Louis Munteanu, Dan Şucu, acţionarul majoritar al formaţiei din Giuleşti, a fost surprins de camerele TV devastat. Echipa sa nu traversează deloc o perioadă bună, fiind fără victorie în play-off. Rapid a pierdut patru meciuri la rând şi a remizat etapa trecută cu FCSB.
![Loading ... Loading ...](https://as.ro/wp-content/plugins/wp-polls/images/loading.gif)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 5 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 5 ore în urmăGigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El a pierdut meciul!”
Gigi Becali a “distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2 Gigi Becali /...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăFCSB – Oţelul 0-2. Roş-albaştrii au suferit prima înfrângere a sezonului! Gălăţenii au trecut pe primul loc în Liga 1
FCSB – Oţelul FCSB – Oţelul/ Profimedia Meciul FCSB – Oţelul 0-2, din etapa...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăFestivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024 se desfăşoară acum! România, reprezentată de 106 sportivi la Paris
Galerie (55) Festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024, LIVE TEXT (20:30) Festivitatea de...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login