Momente şocante după ce Panathinaikos a câştigat Cupa Greciei. Oficialii lui Aris au fugărit-o pe arbitra Stephanie Frappart

Au fost momente şocante după ultimul fluier al finalei Cupei Greciei dintre Panathinaikos şi Aris (1-0). Arbitra Stephanie Frappart a fost fugărită de jucătorii şi oficialii din stafful lui Aris.

Partida transmisă exclusiv în AntenaPLAY a avut trei cartonaşe roşii, dintre care două pentru Aris. Golul victoriei lui Panathinaikos a venit în ultima secundă a meciului, în al şaptelea minut al prelungirilor. După ce meciul s-a reluat, Frappart a fluierat finalul.

Momente şocante după ce Panathinaikos a câştigat Cupa Greciei

A fost momentul în care unii jucători ai lui Aris s-au îndreptat ameninţător către arbitra din Franţa, în jurul căreia au apărut imediat oamenii de ordine de pe teren. Apoi, ea a fost urmărită până la tunel de furioşii fotbalişti.

Mai mult, chiar şi antrenorul lui Aris a fost surprins îndreptându-se ameninţător către Stephanie Frappart, care a fost protejată în aceste zeci de secunde de coşmar şi de colegii din echipă.

Panathinaikos, 20 de Cupe ale Greciei în palmares

Spre norocul lui Frappart, meciul s-a disputat fără fani în tribună, altfel că, probabil, situaţia ar fi fost şi mai tensionată pe Panthessaliko Stadium, arenă cu o capacitate de peste 20.000 de locuri.