Jucătorii Ucrainei au recunoscut că s-au uitat la meciul Belgia – România 2-0 și au tras concluziile

• Media: Liga Digi Sport, luni, 16:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, luni, 18:30, DGS 1

Youri Tielemans (27 de ani) și Kevin De Bruyne (32 de ani) au marcat golurile victoriei pentru Belgia, contra României, în minutele 2 și 80.

Georgiy Sudakov, despre Belgia – România 2-0: ”Toată lumea se gândea la acest rezultat”

Ucraina se pregătește de duelul cu Belgia, din ultima etapă a Grupei E, de la Campionatul European. Jucătorii din lotul Ucrainei au dezvăluit că s-au uitat la meciul jucat de ”Tricolori”, în fața ”Dracilor Roșii”, pentru a-și face ”temele”.

Fotbaliștii lui Serghei Rebrov, au declarat prin vocea lui Georgiy Sudakov (21 de ani), că se așteptau ca fotbaliștii lui Domenico Tedesco să câștige meciul cu România.

Victoria Belgiei în fața României? Da, ne-am uitat la meci, desigur.

Toată lumea se gândea la acest rezultat, dar înțelegem că indiferent de modul în care joacă belgienii, totul depinde doar de noi.

Ne pregătim și ne bazăm doar pe jocul nostru”, a declarat Georgiy Sudakov, la conferința de presă.

• 35 de milioane de euro este cota de piață a lui Georgiy Sudakov, potrivit Transfermarkt.
  • În 19 selecții la naționala Ucrainei, Georgiy Sudakov a punctat de două ori.

Românii au numiți ”pui” de ucraineni, după 0-2 cu Belgia

Ucrainenii ne-au numit ”pui”, foarte probabil ca urmare a culorii galbene a echipamentului.

În cele din urmă, belgienii au reușit să intre în avantaj. Atacul a ajuns în suprafața de pedeapsă a României, iar ‘găinile’ nu au putut să-l oprească.

Meciul s-a jucat în jumătatea de teren a României în aproape tot restul timpului din prima parte, iar golul doi părea o chestiune de timp, însă a venit abia după pauză”, au notat ucrainenii.

Programul din grupa României la EURO 2024

Etichete: belgia romania , georgiy sudakov , ucraina euro 2024 , jucatorii ucrainei , ucraina – belgia