Întrebat despre fluierăturile suporterilor după România – Bulgaria 0-0, Denis Drăguș n-a stat pe gânduri

• Fotbal: FC BihorGhiroda și Giarmata Vii, miercuri, 17:30, DGS 1

• Fotbal: BelgiaMuntenegru, miercuri, 21:30, DGS 1

Dennis Man a putut schimba soarta partidei, dar jucătorul de bandă a ratat un penalty în minutul 51.

Denis Drăguș, despre fluierăturile suporterilor: ”Cred că după EURO o să ne aplaude”

Denis Drăguș a fost trimis titular de Edi Iordănescu pe postul de număr 9, iar acesta a fost păstrat pe teren până în minutul 61, când a fost înlocuit cu Daniel Bîrligea, atacantul celor de la CFR Cluj.

La finalul partidei, Drăguș a oferit primele reacții. Întrebat în legătură cu fluierăturile venite din partea suporterilor români la final, atacantul a transmis că fanii își vor schimba atitudinea după turneul final.

”Înainte de meci, selecționerul a încercat să ne transmită ceea ce trebuie să facem, ceea ce am pregătit la antrenament. Este un meci pe care trebuie să îl folosim în pregătirea campionatului european. Rămânem pozitivi, trebuie să fim pregătiți în Germania.

Am avut și două ocazii, puteam să înscriu. Eu am mai jucat pe parcursul sezonului în poziția asta, nu a fost ceva nou pentru mine. Sper să fim pregătiți pentru EURO.

Nu e treaba mea, e treaba lor (n.r.-a suporterilor) ce decizii iau. Cred că după EURO o să ne aplaude. E clar că nu e același lucru un amical cu un campionat european. Sper să facem lumea fericită.

Am ținut golurile pentru european. Învățăm din fiecare meci, luăm ce e mai bun din fiecare antrenament. Eu cred că avem posibilitățile de a face lucruri frumoase și am arătat acest lucru. Cred că știm să ne montăm în meciurile importante.

Cred că a fost o performanță că am terminat neînvinși în grupa de calificare, dar trebuie să ridicăm nivelul, nu ne mulțumim doar cu prezența acolo. Nu cred că e o echipă care a ajuns degeaba acolo”, a declarat Denis Drăguș.

VIDEO cu rezumatul meciului România – Bulgaria 0-0

Etichete: romania , romania-bulgaria , denis dragus , video romania bulgaria