Cristiano Ronaldo, în lacrimi! Jan Oblak l-a făcut să plângă după penalty-ul apărat în Portugalia – Slovenia

Superstarul naționalei lusitane și-a încercat norocul din toate pozițiile, însă nu a putut să găsească drumul către gol.

Norocul părea că îi surâde în momentul în care Diogo Jota a fost faultat în careu și a obținut lovitură de la 11 metri.

Foto 2/17

Cristiano Ronaldo, în lacrimi după ce a ratat un penalty la confruntarea dintre Portugalia și Sloveniei

Cristiano Ronaldo a dus un duel al nervilor cu Jan Oblak, iar portarul naționalei Sloveniei a avut câștig de cauză, în minutul 105+1 al prelungirilor.

Concurentul lui Horațiu Moldovan de la Atletico Madrid a parat lovitura și a păstrat astfel scorul intact, 0-0, și după prima repriză de prelungiri.

Pauză scurtă a fost una plină de emoții pentru atacantul naționalei Portugaliei, care s-a descărcat emoțional.

Camerele TV au surprins cum atacantul lusitan plângea în hohote din cauza frustrării acumulate și a penalty-ului ratat.

Supărarea lui Ronaldo, demonstrată de lacrimi. Alte momente când portughezul a plâns

De-a lungul carierei, Cristiano Ronaldo a mai avut momente în care nu și-a putut ascunde sentimentele de tristețe.

Finala EURO 2004, pierdută de Portugalia, 0-1, cu Grecia, a adus lacrimi pentru un tânăr Ronaldo.

Succesul din finala Champions League, în fața lui Chelsea, din 2008, a adus din nou lacrimi pentru lusitan, însă de data asta de fericire, după ce ratase un penalty la loviturile de departajare, dar Manchester United a câștigat în cele din urmă trofeul.

Recent, eșecul cu Maroc, de la Cupa Mondială din 2022, a fost digerat cu greu de Ronaldo, ieșit în lacrimi de pe teren.

De asemenea, și o finală a Cupei Regelui din Arabia Saudită, pierdută la penalty-uri, de Al-Nassr, cu Al Hilal, chiar în această vară, l-a găsit pe Ronaldo plângând.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.