Ce a titrat L’Equipe, după înfrângerea PSG-ului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League

• Liga 2: CS Mioveni – Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea – Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Unicul gol al întâlnirii dintre cele două formații a fost marcat de Niclas Fullkrug (31 de ani), în minutul 36.

Ce a scris L’Equipe, după ce PSG a pierdut cu Borussia Dortmund în semifinalele UCL

Francezii de la L’Equipe au fost blânzi cu elevii lui Luis Enrique, după înfrângerea de pe terenul celor de la Borussia Dortmund.

Totul va trebui inversat”, a titrat L’Equipe, după meciul pierdut de PSG la Dortmund.

Învinsă cu 1-0 pe Signal Iduna Park miercuri seară în semifinalele Ligii Campionilor, Paris Saint-Germain va trebui, la fel ca în runda precedentă, să revină pentru a se califica”, au precizat ulterior francezii.

În sferturile de finală ale competiției, PSG a pierdut turul cu Barcelona, scor 2-3, dar s-a impus la retur cu 4-1.

VIDEO Rezumat Borussia Dortmund – PSG 1-0

Echipele meciului Borussia Dortmund – PSG

Borussia Dortmund: Kobel, Ryerson – Hummels – Schlotterbeck – Maatsen, Can – Sabitzer, Adeyemi – Brandt – Sancho, Fulkurg.

Rezerve: Bynoe-Gittens, Haller, Lotka, Malen, Meyer, Moukoko, Nmecha, Ozcan, Reus, Sule, Watjen, Wolf.

Antrenor: Edin Terzic

• PSG: Donnarumma, Hakimi – Marquinhos – Hernandez – Mendes, Zaire-Emery – Vitinha – Ruiz, Dembele – Mbappe – Barcola

Rezerve: Asensio, Beraldo, Kolo Muani, Lee Kang-In, Mukiele, Navas, Pereira, Ramos, Skriniar, Solar, Tenas, Ugarte.

Antrenor: Luis Enrique

Etichete: psg , borussia dortmund , l’equipe , semifinale champions league , presa franta , video borussia dortmund psg