S-a stabilit arbitrul de la meciul FCSB – Sparta Praga, din Liga Campionilor

• SuperLiga: Sepsi – Universitatea Craiova, duminică, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – Unirea Slobozia, duminică, 22:00, DGS 1

În manșa tur, disputată în Cehia, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 1-1.

Morten Krogh va arbitra FCSB – Sparta Praga

Confruntarea dintre FCSB și Sparta Praga va fi arbitrată de o delegație din Danemarca. Morten Krogh (36 de ani) va fi ajutat de asistenții Wollenberg Rasmussen și Steffen Bramsen.

Cel de-al 4-lea oficial va fi Mikkel Redder, iar în camera VAR se vor afla Pol van Boekel și Jochem Kamphuis, din Olanda.

Morten Krogh a arbitrat în acest sezon doar meciuri din Danemarca. Ultima sa experiență cu formațiile din România a fost în sezonul 2022-2023, atunci când a fost delegat la partida dintre CFR Cluj și Șahtior Soligorsk.

• În cazul în care va trece de Sparta Praga, FCSB se va duela în play-off-ul Ligii Campionilor cu câștigătoarea dintre PAOK Salonic și Malmo.

Gigi Becali a făcut deja echipa pentru meciul cu Sparta Praga

Noi am decis schimbările (n.r. din meciul cu Farul) dinainte, că vor juca câte o repriză.

Trebuia să iasă și Ștefănescu, să joace doar o repriză, dar ei nu au fost de acord, că au zis că au nevoie de el. Da, da, da (n.r. că Ștefănescu va fi titular cu Sparta, cu Băluță și Miculescu)”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

Potrivit spuselor lui Gigi Becali, FCSB va începe returul cu Sparta Praga în formula:

• Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Șut, Lixandru – Ștefănescu, Olaru, Băluță – Miculescu

Etichete: turul 3 preliminar , fcsb liga campionilor , arbitru fcsb sparta praga , morten krogh , delegatie din danemarca