Gigi Becali, prima reacție după ce FCSB a remizat la Praga, 1-1 cu Sparta: ”Nu ne poate bate acasă”

• Conference League: Corvinul – Astana, joi, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – Farul, vineri, 21:00, DGS 1

Becali, încântat după ce FCSB a remizat cu Sparta: ”Am fost echipa mai valoroasă”

Finanțatorul campioanei din SuperLiga a spus că acum, după meciul de marți seară, are încredere că FCSB poate face pasul în play-off-ul UEFA Champions League.

”Speranțe mult mai mari decât înainte de meci. Am fost echipa mai valoroasă, mai multe ocazii clare de a marca.

Ei au dat un gol pe greșeală de portar. A avut și Băluță, a avut și Șut, ocazii clare de a marca.

E o echipă care nu ne domină nici fizic, nici tehnic. Eu am spus părerea mea. Dacă terminam cu 1-0, eram aproape calificați, că nu ne poate bate pe noi acasă niciodată echipa asta”, a spus Becali, în exclusivitate, în cadrul emisiunii Fotbal Club, de la Digi Sport.

William Baeten a intrat la pauza meciului Sparta – FCSB, însă după doar un sfert de oră a fost schimbat

William Baeten s-a accidentat la aproximativ un sfert de oră de la momentul în care a intrat pe teren în meciul Sparta Praga – FCSB.

Fotbalistul belgian, autorul golului decisiv cu Maccabi Tel Aviv, a fost introdus de staff-ul tehnic al FCSB-ului la pauza meciului de la Praga, în locul lui Daniel Popa, care nu a avut cea mai bună primă parte.

Fotbalistul adus de la FCU Craiova a rezistat, însă, doar 15 minute pe teren, din cauza problemelor medicale.

Belgianul a acuzat în două rânduri dureri și s-a întins pe gazon. A tras în ambele situații de el și a sperat că poate să continue, dar, în minutul 60, a ridicat mâna și a cerut schimbarea.

În locul său, a intrat pe teren Marius Ștefănescu, alt fotbalist adus în această vară, de la Sepsi, cu 1.3 milioane de euro.

Etichete: gigi becali , sparta praga , gigi becali fcsb , sparta praga – fcsb 1-1