Reacția jucătorului care a produs ”surpriza” în Unirea Slobozia – FCSB: ”Am văzut doar poarta”

• SuperLiga: Universitatea Craiova – UTA, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – CFR Cluj, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Golurile acestei partide au fost marcate de Filip Ilie (minutul 36) și Andrei Dorobanțu (minutul 89) pentru ialomițeni, respectiv Mihai Lixandru (minutul 33) și Darius Olaru (minutul 55 – penalty) pentru ”roș-albaștrii”.

Andrei Dorobanțu: ”E perfect un debut cu gol marcat împotriva campioanei”

La flash-interviul susținut după partidă, Andrei Dorobanțu (19 ani), mijlocașul Unirii Slobozia care a închis tabela de marcaj, s-a arătat extrem de încântat de faptul că a reușit, la debutul său oficial în SuperLiga, să marcheze chiar împotriva campioanei României, FCSB.

Jucătorul ialomițenilor, care a reușit un gol senzațional în poarta lui Ștefan Târnovanu (din voleu, de la marginea careului de 16 metri), a mărturisit că încearcă destul de des să șuteze la poarta adversă.

”Sunt bucuros că am marcat împotriva campioanei. Încerc cât mai des să șutez la poartă. Am primit o centrare foarte bună (n.r. de la Jordan Gele) și am văzut doar poarta.

E perfect pentru mine un debut cu gol marcat împotriva campioanei. Mă așteptam să adunăm puncte din primele două etape, ne caracterizează munca. Am știut că suntem muncitori, că suntem o echipă și că puteam reveni”, a spus Dorobanțu, la flash-interviu.

Andrei Dorobanțu a fost introdus pe teren de antrenorul Adrian Mihalcea (48 de ani) în minutul 59 al partidei și a bifat primul său în meci în SuperLiga.

În prima etapă, când Unirea Slobozia a învins-o, în deplasare, pe Farul, scor 1-0, Dorobanțu a fost ținut pe banca de rezerve.