Cei i-au reproșat spaniolii lui Ianis Hagi, după ce a fost decisiv în Alaves – Girona 2-2

• Premier League: Tottenham – Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

După nu mai puțin de 5 meciuri în care nu a fost folosit, Ianis Hagi (25 de ani) a primit o șansă din partea lui Luis Garcia, iar ”Prințul” nu a dezamăgit.

Cei i-au reproșat spaniolii lui Ianis Hagi: ”Trebuia să fie mai mult activ și protagonist”

Intrat în minutul 63, mijlocașul român a fost unul dintre cei mai importanți jucători de la Alaves în ultimele minute ale meciului.

Mai mult, Ianis Hagi a reușit o pasă de gol în minutul 90+9, iar Jon Guridi a dus scorul la 2-2.

La scurt timp după finalul partidei, jurnaliștii spanioli i-au analizat prestația lui Hagi Jr. În plus, cei de la noticiasdealava i-au acordat românului doar nota 6: ”Minutele sale nu au fost rele, deși trebuia să fie mai mult activ și protagonist, mai ales dacă ne uităm în zona adversă. A avut însă succes în combinații”

VIDEO cu rezumatul meciului Deportivo Alaves – Girona 2-2:

Ianis Hagi nu a pierdut niciun duel în meciul cu Girona

În datele despre evoluția lui Ianis Hagi cu Girona, se remarcă statistica referitoare la duelurile în care a fost implicat românul.

Este vorba despre două dueluri la nivelul gazonului și alte două dueluri aeriene. Ianis Hagi le-a câștigat pe toate! Inclusiv golul doi al lui Alaves a venit după un duel aerian câștigat de Ianis Hagi în careul advers.

Etichete: la liga , ianis hagi , alaves , girona