Connect with us

Alte Sporturi

Reacţia tranşantă a lui George Simion după ce Gigi Becali şi-a dat demisia din AUR!

Reacţia tranşantă a lui George Simion după ce Gigi Becali şi a dat demisia din AUR!

George Simion a reacţionat tranşant după ce Gigi Becali şi-a dat demisia din AUR. Becali şi-a justificat demisia prin faptul că AUR ar fi strâns semnături pentru preşedinta POT, Anamaria Gavrilă, iar Simion a avut un mesaj vehement.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Preşedintele AUR a sesizat derapajul lui Gigi Becali şi i-a cerut scuze Aneimaria Gavrilă. Legat de declaraţiile lui Gigi Becali, Simion nu a vrut să comenteze prea multe, precizând că ne aflăm în Postul Paştelui.

George Simion, după ce Gigi Becali şi-a dat demisia din AUR: „Suntem în postul Paştelui, să întoarcem şi obrazul celălalt”

Nea Gigi… Suntem în postul Paştelui, e bine să fim buni creştini, să întoarcem şi obrazul celălalt.

Îmi cer scuze faţă de colega mea, care a fost mai mult decât fair play şi n-a băgat în seamă răutăţile. Bărbaţi şi femei, suntem cu toţii români şi cu toţii trebuie să ne croim viitorul”, a declarat George Simion într-o conferinţă de presă, potrivit news.ro.

Gigi Becali a anunţat, vineri, că a demisionat din AUR, formaţiune politică pe listele căreia a fost ales deputat. Gigi Becali şi-a motivat decizia prin faptul că AUR ar fi strâns semnături pentru Anamaria Gavrilă, liderul partidului POT.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi