Connect with us

Alte Sporturi

Premieră în SuperLiga României, după 13 ani

Premieră în SuperLiga României, după 13 ani

  • Baraj SuperLiga: SloboziaVoluntari, luni, 20:00, DGS 1

  • Liga Națiunilor: GermaniaPortugalia, miercuri, 22:00, DGS 1

  • Unicul gol al partidei de la Clinceni a fost marcat de Dragoș Huiban, în minutul 85.

2011-2012 a fost ultimul sezon în care Bucureștiul a avut 4 echipe în prima divizie: Steaua, Dinamo, Rapid și Sportul Studențesc

Este o premieră în fotbalul românesc odată cu această performanță! Pentru prima dată în ultimii 13 ani, capitala României va avea 4 echipe care vor juca la nivelul primei divizii.

Ultima dată se întâmpla în sezonul 2011-2012, când la nivelul Ligii 1 activau Steaua București, Dinamo București, Rapid București și Sportul Studențesc. De asemenea, a fost ultimul sezon în care gruparea din Regie a evoluat în primul eșalon.

Capitala României a mai avut 4 echipe în actuala SuperLigă și în sezonul 2006-2007, când FC Național evolua alături de rivalele Steaua, Dinamo și Rapid.

VIDEO rezumat Metaloglobus – Poli Iași 1-0

Etichete: bucuresti , sportul studentesc , fc national , metaloglobus , video metaloglobus poli iași


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi