![](https://as.ro/wp-content/uploads/2024/04/nicolae-dica-si-denis-alibec.jpg)
„(n.r. Cu ce patron este cel mai greu de lucrat? Cu Gigi Becali sau Adrian Mititelu?) Da, am lucrat cu doi patroni interesanţi din Liga 1. Cu domnul Becali e mai greu de lucrat. E mai dificil, trebuie să stai să găseşti mereu toate soluţiile, să-i explici mereu, să fii creativ”, a spus Nicolae Dică la orangesport.ro.
Nicolae Dică susţine că nu este interesat să îl laude pe antrenorul „Gigi Becali”. FCSB e la un pas de primul titlu în Liga 1 după 9 ani de aşteptare pentru fanii roş-albaştrilor. Asta în contextul în care finanţatorul a recunoscut în mai multe rânduri că intervine la echipă.
Chiar dacă pe foaie antrenor este Elias Charalambous, Gigi Becali este cel care participă activ la alcătuirea primului 11 înaintea meciurilor. Mai mult, acesta face şi majoritatea schimbărilor din timpul partidelor.
„Dacă Gigi Becali ia 5 campionate, da, îl aplaud”
Dică este unul dintre oamenii care au lucrat cu Gigi Becali şi ştie ce înseamnă „regimul” impus de patron. Dică a fost de două ori antrenor al echipei care domină campionatul în acest sezon.
„Păi de ce să îi facem culoar? Nu e antrenor, e patron. Îl aplaudăm, poate, dacă ia vreo 5 campionate la rând. Așa da. Dacă ia 5 campionate, da. Îl aplaud. Îl felicit și acum, dar ca patron, dacă ia campionatul.
La câți bani a investit și la ceea ce a făcut acolo cu baza de la Berceni, merita ca după 9 ani să câștige un campionat. La condițiile care sunt acolo și la banii care se investesc trebuia să fie câștigate mai multe campionate”, a spus Dică, citat de fanatik.ro.
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 9 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login