![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/02/leo-grozavu-mesaj-categoric-dupa-ce-poli-iasi-a-pierdut-cu-fc-botosani.jpg)
Golurile din această partidă au fost marcate de Enzo Lopez (minutul 52) și Jaly Mouaddib (minutul 90+2) pentru gazde, respectiv Hamza Saghiri (minutul 28) pentru ieșeni.
Leo Grozavu: ”În play-out se va juca pe puncte adevărate”
La scurt timp după încheierea partidei cu FC Botoșani, Leo Grozavu (56 de ani), antrenorul celor de la Poli Iași, a susținut că rezultatul final a fost decis în urma a două faze din care nu se anunța nimic periculos pentru echipa sa. De asemenea, tehnicianul ieșenilor a susținut că nu are ce să le reproșeze elevilor săi.
”Nu am ce să le reproșez băieților. Două faze din care nu s-a anunțat nimic s-au transformat în gol. Urmează un campionat lung, disputat. Orice meci va fi pe muchie de cuțit. Ne-a lipsit să fim un pic mai pragmatici, mai atenți. Știam că dacă vom trece de primele 15 minute din a doua repriză ei vor intra în criză și vor face greșeli”, a spus Leo Grozavu, la flash-interviu.
De asemenea, Grozavu a susținut că lupta la retrogradare rămâne în continuare strânsă și că totul se va decide în play-out.
”Lupta este echilibrată la retrogradare. Este un campionat disputat, echipele vor mai pierde puncte. În play-out se va juca pe puncte adevărate. Până acolo, este un avantaj pentru echipele care nu au făcut puncte în prima parte a campionatului”, a mai spus Grozavu.
În prezent, Poli Iași ocupă poziția a 13-a din SuperLiga (din 16), cu 26 de puncte acumulate după 24 de etape, la 8 ”lungimi” în spatele primei formații aflate direct pe poziție retrogradabilă, FC Botoșani (18 puncte după 24 de meciuri).
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăGigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El a pierdut meciul!”
Gigi Becali a “distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2 Gigi Becali /...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăFCSB – Oţelul 0-2. Roş-albaştrii au suferit prima înfrângere a sezonului! Gălăţenii au trecut pe primul loc în Liga 1
FCSB – Oţelul FCSB – Oţelul/ Profimedia Meciul FCSB – Oţelul 0-2, din etapa...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 7 ore în urmăFestivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024 se desfăşoară acum! România, reprezentată de 106 sportivi la Paris
Galerie (55) Festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024, LIVE TEXT (20:30) Festivitatea de...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login