Ianis Hagi face spectacol la echipa a doua a lui Rangers! 3 goluri într-o oră, printre care o “bijuterie”

• SuperLiga: UTAOțelul, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: BuzăuRapid, sâmbătă, 22:00, DGS 1

De atunci, internaționalul român a jucat două meciuri pentru Rangers B. Primul cu Middlesbrough (4-3), în care a jucat 45 de minute, iar al doilea tot cu o echipă din liga a doua engleză, Derby County (5-3).

Ianis Hagi, recital pentru Rangers B! Trei goluri, printre care o “bijuterie”

Pe pagina de Twitter a echipei secunde de la Rangers s-a anunțat că Hagi a reușit două goluri. Primul a venit în minutul 25, iar al doilea trei minute mai târziu –  o lovitură liberă pe care “Prințul” a trimis-o în vinclu.

Golul care a completat hattrick-ul a fost un șut din prima, în minutul 57. Peste alte opt minute, Hagi a fost scos de pe teren.

Presa din Scoția a reacționat imediat și a preluat câteva comentarii postate de fanii lui Rangers: “Aduceți-l înapoi la prima echipă ACUM. E o situație nebună” / “Scoateți-l de pe teren și trimiteți-l la Hampden” / “Taxi la Hampden la pauză”