Connect with us

Alte Sporturi

După 21 de ani, Adrian Mutu le-a spus-o englezilor pe șleau: „Despre astea n-ați scris niciodată!”

  • admin
După 21 de ani, Adrian Mutu le a spus o englezilor pe șleau: "Despre astea n ați scris niciodată!"

  • SuperLiga: Unirea Slobozia – Petrolul, vineri, 17:30, DGS 1

  • SuperLiga: Sepsi – Hermannstadt, vineri, 20:30, DGS 1

Subiectul principal al celor de la Telegraph a fost consumul de cocaină, care i-a încheiat cariera „Brilantului” în Anglia. Mutu a fost de acord să vorbească din nou despre cea mai neagră perioadă din trecutul său, dar i-a și taxat pe englezi. 

Adrian Mutu, supărat pe presa din Anglia

După ce le-a recunoscut din nou că a învățat din greșeala de atunci (2004), Mutu i-a certat pe englezi că n-au scris niciodată ceva și despre realizările sale, ci i-au asociat mereu numele cu „scandalul cocaina”.

„Au trecut 21 de ani de la povestea cu Chelsea, s-au scris multe minciuni despre mine, în special în presa din țara voastră. Sunt pur și simplu obosit să vorbesc despre acest subiect. Am trecut peste și ar trebui să faceți și voi la fel.

Am lăsat totul în trecut, eram copil și am plătit pentru greșeală. De atunci, am luat multe premii, am avut multe realizări și mi-am reconstruit total viața. Acum sunt un bărbat matur, cu o familie frumoasă și o carieră promițătoare în antrenorat. 

Despre astea n-a scris niciodată cineva din țara voastră! Am scris o carte, în momentul actual filmez un documentar despre viața mea. Da, am făcut o greșeală atunci, dar m-am ridicat mai puternic și mai înțelept. Lecție învățată”, a spus Mutu. 

Adrian Mutu le-a vorbit englezilor și despre plecarea de la Petrolul 

De asemenea, englezii au fost curioși de ce Mutu a plecat de la Petrolul după doar trei luni, iar „Briliantul” le-a răspuns astfel

„Recent, am plecat de la Petrolul. A fost o perioadă scurtă acolo, de nici 3 luni. Din punct de vedere profesional, a fost o experiență nefericită. Dar o să învăț din ea.

Lucrurile nu au mers în vestiar, a fost lipsă de chimie. Nu fac nuntă la victorie și înmormântare la înfrângere. Probabil nu eram pe aceeași lungime de undă”, și-a început Mutu comentariul legat de perioada petrecută ca antrenor pe Ilie Oană.

„Știți de ce am fost criticat? Pentru că sunt prea profesionist. Serios? Nu petrec timp în vestiar pentru că îi respect pe jucători.

Cât am fost eu jucător, nu mi-a plăcut să am antrenorii cu mine în vestiar. Nu vreau să-i deranjez pe băieți. Dar asta nu înseamnă că sunt arogant”, a continuat Mutu. 

Etichete: adrian mutu , presa britanica


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi