![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/02/dinamo-bucuresti-fc-u-craiova-superliga-superbet-15-09-2023.jpg)
FC U Craiova 1948-Dinamo se joacă în această seară cu începere de la ora 20:00, în cadrul rundei cu numărul 24 a Superligii. Înaintea acestei partide ,,câinii’ au transmis un mesaj prin care o considera pe echipa patronată de Adrian Mititelu ,,adevărata Universitatea Craiova”.
Dinamoviștii susțin cu tărie că FC U Craiova 1948 e adevărata Știința!
”Suntem de-o seamă…
Ne revedem cu rivala din Oltenia în această seară (ora 20:00), în SuperLiga, pe stadionul „Ion Oblemenco”. De FCU Craiova 1948 ne leagă acelaşi an de înfiinţare şi o rivalitate istorică. Cu oltenii lui Mititelu ne-am mai întâlnit de două ori în acest sezon, în luna septembrie, în SuperLigă şi în grupele Cupei României.
În primul meci jucat pe Arena Naţională a fost 1-0 pentru craioveni, decis de execuţia lui William Baeten (61). În al doilea joc, disputat tot în faţa propriilor suporteri, a fost 1-1, Costin Ionuţ Amzăr a deschis scorul (18), iar Yassine Bahassa a egalat din penalty (66)”, a scris Dinamo pe pagina oficială de Facebook.
Probleme de lot pentru Dinamo înaintea meciului cu FC U Craiova
„Mergem mâine să luptăm, să practicăm un fotbal frumos și să dăm totul pentru un rezultat bun. Homawoo este suspendat, Roșu e accidentat, Moura la fel și va lipsi o perioadă mai lungă din cauza accidentăriii din meciul cu Rapid.
Lucrăm la transferul unui atacant, dar iarna nu e ușor să găsești jucători. În plus, trebuie să se muleze pe stilul noștri și să ni-i permitem. E foarte important să batem Craiova”, a declarat Zeljko Kopic la conferința premergătoare meciului cu FCU.
Pe lângă cei 3 jucători menționați anterior va lipsi si Costin Amzar, fundașul stânga în vârstă de 20 de ani, a acuzat dureri de cap și dureri în gât, fapt ce l-a făcut pe Zeliko Kopic să nu-l păstreze în lot pentru meciul cu oltenii.
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 2 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 2 ore în urmăGigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El a pierdut meciul!”
Gigi Becali a “distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2 Gigi Becali /...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 3 ore în urmăFCSB – Oţelul 0-2. Roş-albaştrii au suferit prima înfrângere a sezonului! Gălăţenii au trecut pe primul loc în Liga 1
FCSB – Oţelul FCSB – Oţelul/ Profimedia Meciul FCSB – Oţelul 0-2, din etapa...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 3 ore în urmăFestivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024 se desfăşoară acum! România, reprezentată de 106 sportivi la Paris
Galerie (55) Festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024, LIVE TEXT (20:30) Festivitatea de...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login