Denis Drăguș i-a dat emoții lui Edi Iordănescu, după ce a marcat golul de 3-0 cu Ucraina

• MEDIA: Digi Sport Special, luni, 18:00, DGS 1

• MEDIA: Liga Digi Sport, luni, 14:30, DGS 1

Denis Drăguș a marcat, după care i-a dat emoții lui Edi Iordănescu. Ce s-a întâmplat

Denis Drăguș a înscris un gol simplu în minutul 57 al meciului cu Ucraina de la EURO 2024.

Atacantul care aparține de Standard Liege a înscris din interiorul careului de șase metri, cu poarta goală, din pasa lui Dennis Man.

Trei minute mai târziu, Denis Drăguș le-a dat emoții celor de pe margine. Acesta a călcat greșit pe gazon, în margine de mijloc a terenului.

Primele semne ale fotbalistului indicau către o accidentare, după ce fotbalistul s-a resimțit. În cele din urmă, toate emoțiile au fost risipite.

Denis Drăguș s-a ridicat de pe gazon și a putut continua ulterior meciul.

Echipele meciului România – Ucraina

ROMÂNIA: 1. Niță – 2. Rațiu, 3. Drăgușin, 6. M. Marin, 11. Bancu, 15. Burcă, 17. Fl. Coman, 18. R. Marin, 19. Drăguș, 20. Man, 21. Stanciu-cpt. Selecționer: Edward Iordănescu

• Rezerve: 12. Moldovan, 16. Târnovanu – 4. Rus, 5. Nedelcearu, 7. Alibec, 8. Cicâldău, 9. Pușcaș, 10. Hagi, 13. Mihăilă, 14. Olaru, 22. Mogoș, 23. Sorescu, 24. Racovițan, 25. Bîrligea, 26. Șut

UCRAINA: Lunin – Konoplya, Zabarniy, Matvyenko, Zinchenko – Shaparenko, Stepanenko- Tsygankov, Sudakov, Mudryk – Dovbyk

• Rezerve: Buschchan, Trubin, Svatok, Tymchyk, Bondar, Talovierov, Zubkov, Brazhko, Malinovskyi, Sydorchuk, Yaremchuk, Vanat, Yarmolenko

Etichete: denis dragus , gol denis dragus