Connect with us

Alte Sporturi

Comandantul clubului Steaua i-a transmis un ultimatum lui Daniel Opriţa în privinţa plecării de la echipă!

Comandantul clubului Steaua i a transmis un ultimatum lui Daniel Opriţa în privinţa plecării de la echipă!

Comandantul clubului Steaua, Petruț Dănuț Sârghe-Ciobanu, i-a transmis ferm lui Daniel Opriţa că nu va pleca de la Steaua fără să achite clauza de reziliere. Aceasta este de 50.000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În caz contrar, Daniel Opriţa va continua la Steaua, club cu care ar fi trebuit să promoveze în Liga 1 datorită poziţiei în clasament la finalul play-off-ului. Steaua nu are însă drept de promovare în primul eşalon din pricina entităţii juridice. E în continuare club de drept public şi nu unul de drept privat, aşa cum prevede Legea Sportului.

Comandantul clubului Steaua nu acceptă ca Daniel Opriţa să plece fără să achite clauza de reziliere

Oprița are clauză de 50.000 de euro. Momentan este la Steaua. O să dau din casă. Nu este fair-play, dar dau din casă. Deadline-ul este miercuri. Să spună atunci, domnul Oprița, dacă plătește cei 50.000 de euro.

Nu plătește, ne vedem în continuare de treabă. Dacă plătește, rupem contractul și ne vedem și noi de treabă pentru că avem destulă”, a declarat Petruț Dănuț Sârghe-Ciobanu, la ”Națiunea Stelistă”.

Steaua a terminat play-off-ul Ligii a 2-a pe locul 2, cu 55 de puncte. E a doua oară de când Daniel Opriţa conduce echipa când Steaua obţine dreptul sportiv de a promova, dar nu îl are pe cel legal.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi