Ce a spus Claudiu Petrila, după ce galeria Rapidului a afișat mesajul ”Nu ne meritați” la derby-ul cu CFR

• SuperLiga: Hermannstadt – Poli Iași, luni, 15:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova – FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Krasniqi a deschis scorul în minutul 16 pentru Rapid, dar CFR a întors scorul până în pauză prin golurile marcate de Bîrligea și Otele. Același Otele a mai punctat o dată, în minutul 56, iar Burmaz și-a trecut și el numele pe tabela în minutul 60. Ulterior, Rrahmani a ratat un penalty, iar astfel s-a consemnat o nouă înfrângere pentru giuleșteni.

Rapid a ajuns la 7 înfrângeri suferite în ultimele 8 meciuri și a coborât pe ultimul loc în play-off, în urma succesului celor de la Sepsi cu Farul Constanța. De partea cealaltă, CFR Cluj a acumulat 40 de puncte și ocupă locul doi, la 3 lungimi distanță de Universitatea Craiova.

Claudiu Petrila, după ce galeria Rapidului nu a făcut deplasarea pentru meciul cu CFR Cluj: ”Îi respectăm, orice ar face”

La finalul partidei, Claudiu Petrila a fost prezent la flash-interviu. Fotbalistul de atac al giuleștenilor a fost titular în partida din Gruia, dar nu a reușit să iasă în evidență pe tabelă.

Petrila a oferit primele reacții, iar fotbalistul giuleștenilor pare că este descumpănit total după această serie de eșecuri a echipei din Giulești. Totodată, a comentat și decizia galeriei de a nu face deplasarea la Cluj pentru a-și încuraja echipa.

”Doar noi putem să trecem peste pasa asta proastă și trebuie să o facem, pentru că suntem Rapid. Avem ocazii, dar să le fructificăm. Mai avem două meciuri și trebuie să le câștigăm, dacă putem…

Am început play-off-ul foarte slab acasă, iar apoi au urmat numai rezultate slabe. E greu și pentru suporteri să vină pentru noi în toată țara, iar noi să nu-i facem fericiți. Îi respectăm, orice ar face. Noi le-am oferit numai supărare”, a declarat Claudiu Petrila după CFR Cluj – Rapid 3-2.

VIDEO cu rezumatul partidei CFR Cluj – Rapid 3-2

Etichete: rapid cfr , claudiu petrila