Acuzații de blat în SuperLiga! Dinamoviștii au răbufnit: ”Corect meci, nu?”

• BASCHET: Fenerbahce – Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund – PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Astfel, moldovenii au obținut toate cele trei puncte și au urcat pe locul 12, primul care asigură menținerea în Liga 1.

Dinamoviștii au răbufnit, după Petrolul – Botoșani 1-2

Dinamo a avut de suferit cel mai rău de pe urma acestui rezultat. ”Câinii” au coborât pe loc direct retrogradabil, iar suporterii au răbufnit.

Pe rețelele sociale, a părut un scurt videoclip în care Eduard Florescu îi șoptește ceva lui Sergiu Hanca, chiar înainte ca fotbalistul Petrolului să execute.

Era minutul 71, iar scorul era 1-1. Sergiu Hanca a rata lovitura de la 11 metri, iar în minutul 87, Sadiku a adus victoria Botoșaniului.

Dinamoviștii au adus acuzații de blat la meciul de pe ”Ilie Oană”, iar unul dintre oamenii care au redistribuit videoclipul este chiar Nicu Grameni, crainicul ”Câinilor”.

”Cum e domnilor? Corect meci, nu?”, a scris acesta pe Facebook.