Jucătorul remarcat după U Cluj – Oțelul Galați: ”Incontestabil”

• admin

• SuperLiga: Sepsi – UTA Arad, sâmbătă, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul – CFR Cluj, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Prima înfrângere a Oţelului în acest campionat a venit în urma golurilor marcate de Dan Nistor (61 – penalty) şi de senegalezul Mamadou Thiam (69).

Ilie Dumitrescu, după U Cluj – Oțelul Galați: ”Nistor e un lider incontestabil”

Liderul ”U” are acum un avans de şase puncte faţă de următoarea clasată, Universitatea Craiova, care va juca duminică, acasă, cu FC Botoşani, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1. Oţelul rămâne pe locul al treilea.

După jocul de pe ”Cluj Arena”, Ilie Dumitrescu a remarcat schimbările ofensive făcute de Ioan Ovidiu Sabău în repriza secundă și a scos în evidență prestația lui Dan Nistor (36 de ani), veteranul ”Șepcilor Roșii”.

E un lider incontestabil, aduce un plus considerabil. Singurul jucător care a fost prezent (n.r.- în prima repriză)”, a spus Ilie Dumitrescu, la emisiunea Fotbal Club.

• 500 de mii de euro este cota de piață a lui Dan Nistor, potrivit Transfermarkt.
  • 6 goluri și 3 assist-uri în 13 meciuri a reușit Nistor în acest sezon la ”U” Cluj.

VIDEO Rezumat U Cluj – Oțelul Galați 2-0