Juventus – Cagliari, Live Video, 13:30, Digi Sport 3. Răzvan Marin, așteptat să fie titular după supergolul cu Parma

• SuperLiga: FC BotoșaniRapid, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: FCSBFC Buzău, duminică, 21:00, DGS 1

Meciul Juventus – Cagliari se joacă de la 13:30 și va putea fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 3, site-ul digisport.ro și aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații DIGI România.

Înainte de acest meci, Juventus este pe locul 4, cu 12 puncte, la patru în spatele liderului Napoli și cu un meci în minus față de trupa lui Antonio Conte. De partea cealaltă, Cagliari e abia pe 16, cu doar 5 puncte.

Partida este de interes pentru iubitorii fotbalului din România nu doar pentru că joacă o echipă precum Juventus, dar și deoarece un fotbalist de națională are șanse mari să joace din primul minut.

Răzvan Marin a fost rezervă în etapa precedentă, cu Parma, scor 3-2, dar a intrat în minutul 74 și peste doar două minute a reușit un gol de pus în ramă

Astfel, mijlocașul central ar urma să fie răsplătit de antrenorul său și folosit din primul minut. Marin este titular în echipele probabile realizate de cei de la Goal

• Juventus: Di Gregorio – Savona, Kalulu, Gatti, Cambiaso – Fagioli, McKennie – Conceicao, Koopmeiners, Yildiz – Vlahovic
  • Cagliari: Scuffet – Zappa, Mina, Luperto – Zortea, Makoumbou, Adopo, Marin, Obert – Luvumbo, Piccoli