Slovan Bratislava – Manchester City 0-4. ”Cetățenii” înving fără probleme campioana Slovaciei

• Champions League: ȘahtiorAtalanta, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: LilleReal Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1

• Partida a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 4, în format Live Video pe digisport.ro, dar și din aplicația Digi Sport.

Slovan Bratislava – Manchester City 0-4

Campioana Angliei a început perfect partida, iar Ilkay Gundogan a deschis scorul în minutul 8. Manchester City nu s-a oprit, iar Phil Foden a majorat avantajul cu un șut din marginea careului, în minutul 15.

În cea de-a doua repriză, Erling Haaland și-a trecut și el numele pe tabelă. În minutul 58, norvegianul a fructificat pasa primită de la Rico Lewis și a dus scoru la 3-0.

Tabela a fost închisă de James McAtee, care în minutul 74 a înscris pentru 4-0 din pasa lui Phil Foden.

Manchester City obține toate cele trei puncte și urcă pe locul patru în clasamentul fazei ligii” din UEFA Champions League.

• În etapa a treia, ”Cetățenii” vor întâlni Sparta Praga, în timp ce Slovan va merge în Spania pentru a înfrunta Girona.

Notele primite de jucători / Foto: Flashscore

Etichete: manchester city , liga campionilor , uefa champions league , slovan bratislava