Tănase iese din schemă! Anunțul lui Gigi Becali, după FCSB – Petrolul

• Premier League: Man. City – Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: U Cluj – Univ. Craiova, duminică, 21:30, DGS 1

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul 3, iar Mihai Popescu a văzut cartonașul roșu în minutul 29. Alexandru Tudorie a marcat golul egalizator în minutul 90+4, la o fază contestată de gruparea roș-albastră.

Gigi Becali a anunțat primul 11 al FCSB-ului pentru meciul cu RFS din Europa League. Tănase, OUT

Gigi Becali a intrat în direct la scurt timp după finalul partidei din Ghencea și a anunțat schimbări în primul 11 al FCSB pentru meciul de debut în faza principală din Europa League, cu RFS, programat joi, de la ora 22:00, în direct la Digi Sport 1.

• Echipa de start a FCSB-ului contra Petrolului: Târnovanu – Crețu, M. Popescu, Dawa, Radunovic – Șut – Băluță, Olaru, Tănase, Oct. Popescu – Bîrligea

Patronul FCSB-ului a transmis că Siyabonga Ngezana va reveni printre titulari, iar Florin Tănase și Octavian Popescu vor fi trecuți pe banca de rezerve. În plus, bucureștenii vor reveni la sistemul 4-2-3-1, după ce în campionat au jucat cu un singur închizător.

• 2,7 milioane de euro este cota de piață a lui Florin Tănase, potrivit Transfermarkt.
  • 6 apariții a bifat Tănase la FCSB de la revenire, fără să marcheze vreun gol.

Cu RFS o să fie Ngezana, cam asta e echipa. La mijloc Olaru, Șut, Lixandru. În atac David Miculescu, Bîrligea și Băluță. (n.r.- Deci iese din schemă Tănase?, a întrebat Radu Naum) O să iasă cred. Nu o să mai jucăm așa (n.r.- sistemul 4-1-4-1)”, a spus Gigi Becali, la emisiunea Fotbal Club.

• Cum ar urma să arate FCSB la meciul cu RFS: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut – Băluță, Olaru, Miculescu – Bîrligea