3/4. Mai e de stabilit un singur meci din sferturile de finală de la EURO 2024, iar România il poate juca

• Media: Liga Digisport, marți, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, marți, 21:00, DGS 1

Portughezii au avut mari emoții, surprinzător, cu Slovenia, formație pe care au reușit să o elimine abia după executarea loviturilor de departajare. După 120 de minute, scorul era 0-0.

Franța – Portugalia, în sferturile de finală de la EURO 2024

În sferturile de finală, Portugalia va avea un adversar mult mai bine cotat, pe Franța, care a învins-o la limită pe Belgia în optimi, 1-0.

Franța – Portugalia este al treilea sfert de finală stabilit, după Anglia – Elveția și Germania – Franța.

Mai sunt doar două locuri de dat din sferturile de finală, care vor fi ocupate după meciurile România – Olanda și Austria – Turcia.

Tabloul fazelor eliminatorii de la EURO 2024

Etichete: spania germania , anglia – elvetia , portugalia franta , sferturi euro 2024