Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo

De asemenea, ca urmare a incidentelor de la meciul FCSB – Farul, gazdele au fosr sancţionate cu avertisment.

Imaginea horror cu Romario Benzar după ce a fost lovit de Abdallah!

Benzar a fost lovit cu gheata de Abdallah în prelungirile primei reprize şi a fost transportat la spital. Abdallah a văzut cartonaşul roşu pentru acea intrare. Anterior, atacantul lui Dinamo a ratat un penalty. S-a terminat 2-1 pentru moldoveni, aceştia obţinând o victorie foarte importantă în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Romario Benzar le-a arătat tuturor că atacul lui Abdallah l-a lăsat fără piele în zona în care a fost lovit. Atenţie, imaginea vă poate afecta emoţional.

În vârstă de 32 de ani, Romario Benzar e cotat de site-ul de specialitate transfermarkt.com la 200.000 de euro.

Benzar a evoluat între 2017 şi 2019 pentru FCSB. Gigi Becali l-a cumpărat pentru 700.000 de euro de la echipa lui Gică Hagi, care se numea atunci Viitorul. Benzar era cotat la 2 milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com în momentul transferului.