Scoția – Ungaria 0-0, ACUM, pe digisport.ro. Duel pentru locul trei în grupa A

• Media: Liga Digi Sport, luni, 16:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, luni, 18:30, DGS 1

Partida dintre Scoția și Ungaria va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe site-ul digisport.ro.

Scoția – Ungaria 0-0, ACUM, pe digisport.ro. Duel extrem de echilibrat

UPDATE: A început meciul.

Echipele de start:

• Scoția: Gunn – Ralston, Hendry, Hanley, McKenna, Robertson – McGinn, Gilmour, McGregor, McTominay – Adams

Rezerve: Armstrong, Christie, Clark, Conway, Cooper, Forrest, Jack, Kelly, McCrorie, McLean, Morgan, Shankland, Taylor

• Ungaria: Gulacsi – Botka, Orban, Dardai – Bolla, Styles, Schafer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai, Varga

Rezerve: Adam, Balogh, Csoboth, Dibusz, Fiola, Gazdag, Horvath, Kata, Kleinheisler, Lang, Nagy, Nego, Szalai, Szappanos

Echipele de start la meciul Scoția - Ungaria
Echipele de start la meciul Scoția – Ungaria / Foto: Profimedia

În grupa A, doar Germania este sigură de prezența în optimile de finală. Nemții au obținut calificarea după ce au adunat șase puncte în primele două etape.

Ungaria este surpriza neplăcută a acestei grupe. Maghiarii nu au obținut niciun punct din primele două meciuri și au un golaveraj de -4, după înfrângerile cu Elveția și Germania, scor 1-3, respectiv 0-2.

De partea cealaltă, Scoția stă puțin mai bine decât Ungaria, întrucât a scos un punct din partida cu Elveția, scor 1-1. Scott McTominay deschisese scorul în minutul 13, însă Shaqiri a restabilit egalitatea și a stabilit rezultatul final după o reușită de generic, venită în minutul 26.

Acest duel extrem de echilibrat va decide ocupanta locului 3. Ungaria vrea să spele rușinea de la acest turneu și să obțină o victorie, cu care să spere că va fi una dintre cele mai bune patru echipe de pe locul trei.

Echipele probabile:

Scoția (3-4-1-2): Gunn — Hendry, Hanley, McKenna — Ralston, Gilmour, McGregor, Robertson — McTominay — Adams, McGinn.

Ungaria (3-4-1-2): Gulacsi — Fiola, Orban, Dardai — Bolla, Nagy, Schafer, Kerkez — Szoboszlai — Adam, Varga.

Etichete: scotia , ungaria , grupa a , euro 2024 , scotia – ungaria