România – Bosnia 4-1, la Campionatul European de minifotbal! Tricolorii s-au distrat cu țara gazdă și au ajuns în semifinale

Meciul dintre România și Bosnia, de la Campionatul European de minifotbal, s-a încheiat cu scorul de 4-1. Campionii mondiali s-au distrat cu țara gazdă și au ajuns în semifinalele turneului!

Tricolorii au început excelent partida cu Bosnia, iar în minutul 10 al primei reprize scorul era deja de 2-0!

România – Bosnia 4-1, la Campionatul European de minifotbal!

România a continuat recitalul în finalul primei reprize și a mai marcat de două ori, în minutul 24 și în minutul 26.

Scorul final a fost stabilit în minutul 50, atunci când Bosnia și-a marcat „golul de onoare”, prin Ibricic, din lovitură de la 7 metri.

În semifinalele Campionatului European, România, de 6 ori campioană a Europei, va disputa un duel „de foc”, cu Kazahstan. Va fi o reeditare a finalei Campionatului Mondial de anul trecut.