„Plecaţi cu toţii!” Jucătorii lui Dinamo au fost desfiinţaţi de fani, după remiza cu Csikszereda! Momente incredibile

Jucătorii lui Dinamo au fost desfiinţaţi de fani, imediat după remiza din returul barajului cu Csikszereda. Suporterii „câinilor” nu au mai suportat şi le-au cerut plecarea tuturor fotbaliştilor lui Zeljko Kopic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a obţinut un egal chinuit cu Csikszereda, scor 0-0. „Câinii” şi-au asigurat menţinerea în Liga 1, graţie victoriei din tur, scor 2-0.

Jucătorii lui Dinamo au fost desfiinţaţi de fani, după remiza cu Csikszereda

Imediat după fluierul final al partidei cu Csikszereda, fanii lui Dinamo au răbufnit şi i-au făcut praf pe jucători. „Plecați cu toții, lăsați-ne, Dinamo nu e o afacere”, au scandat cei aproximativ 120 de suporterii ai „câinilor” prezenţi la meci, conform gsp.ro.

Fanii au fost nemulţumiţi de jocul prestat de elevii lui Zeljko Kopic, la Miercurea Ciuc. „Câinii” s-au apărat pe parcursul partidei, Csikszereda ratând numeroase ocazii şi chiar având şi un gol anulat, în prima repriză. Suporterii au refuzat să-i salute pe jucători la finalul meciului, în momentul în care aceştia au mers la galerie.

Dinamo a prestat un joc modest în returul de la Miercurea Ciuc. Pe teren propriu, ciucanii au început bine şi Jebari a trimis în plasă, în minutul 13, dar arbitrul Horaţiu Feşnic a anulat golul pentru o poziţie de ofsaid la Makrai.