Connect with us

Alte Sporturi

Nicolae Stanciu și-a cerut scuze și promite revanșa cu Cipru: ”Trebuie să ne spălăm păcatele!”

Nicolae Stanciu și a cerut scuze și promite revanșa cu Cipru: ”Trebuie să ne spălăm păcatele!”

În amicalul cu Canada, tricolorii antrenați de Mircea Lucescu au pierdut în fața jucătorilor antrenați de Marsh.

Canadienii au deschis scorul în minutul 11, prin Jonathan David, atacantul celor de la Juventus. Golul secund a fost marcat de Ali Ahmed, în minutul 22, iar ultimul gol a fost reușit de Niko Sigur, în minutul 77.

Nicolae Stanciu, supărat după înfrângerea cu Canada

La finalul partidei, căpitanul echipei naționale, Nicolae Stanciu, a vorbit despre nereușita echipei sale, dar și despre meciul cu Cipru, important pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2026.

”Cred că rezultatul este unul rușinos și vreau să încep prin a-mi cere scuze suporterilor care au fost la meci și tuturor românilor pentru modul în care ne-am prezentat astăzi. Nu cred că ne-am prezentat la nivelul la care ar fi trebuit să fim. E neplăcut, chiar dacă este un meci amical, și pe mine mă doare foarte tare.

”Șansa următoare este în Cipru”

Este mai dureros de 100 de ori să pierd în tricoul echipei naționale decât în tricoul de la echipa de club. Șansa următoare este în Cipru, unde vrem să rămânem în cursa spre calificare.

Cred că toată lumea este foarte bine pregătită fizic, nu cred neapărat că ne-a surprins. Noi am avut în fiecare zi, de când ne-am reunit, ședințe peste ședințe și am vizionat. Nu am reușit să avem acea agresivitate, am luat și gol rapid. Trebuie să fim mai bine peste câteva zile, ca să ne spălăm cumva păcatele”, a declarat căpitanul echipei naționale.


Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, pentru cele mai relevante știri din lumea sportului.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Sursa

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi