Mesajul postat de Mihai Lixandru, după accidentarea gravă din meciul cu PAOK

• SuperLiga: CFRPoli Iași, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: OțelulUniversitatea Craiova, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Unicul gol al partidei a fost marcat de Daniel Bîrligea, în prelungirile primei reprize, din pasa lui Darius Olaru, care a fost eliminat în minutul 56.

Mihai Lixandru a postat un citat din Biblie, după accidentare

Cea mai proastă veste primită de campioana României, în partida de la Salonic, a fost cea legată de accidentarea lui Mihai Lixandru (23 de ani), care a părăsit terenul de joc cu puțin timp înainte de golul marcat de FCSB.

La scurt timp după accidentarea suferită, care îl va ține departe de teren timp de 6 luni, mijlocașul central al formației patronate de Gigi Becali a postat un mesaj din Biblie.

“Durerea pe care o simți acum, nu se poate compara cu bucuria care va urma – Romans 8:18”, a fost mesajul postat de Lixandru pe pagina sa de Instagram.

Captură de ecran 2024-10-04 183446
Mesajul postat de Mihai Lixandru / Foto: Instagram @lixandru_mihai
  • Mihai Lixandru este cotat 1,2 de milioane de euro, potrivit Transfermarkt.
  • Mihai Lixandru a marcat două goluri, în 57 de partide pentru FCSB.

Gigi Becali: ”Lixandru e grav”

Gigi Becali a transmis că accidentarea lui Mihai Lixandru este una ”gravă”, motiv pentru care ar urma să fie indisponibil cel puțin jumătate de sezon.

Lixandru e grav. Are ceva cu ligamentul exterior, deci 6 luni (n.r. nu mai joacă)…  Nu putem să combinăm și durerea cu bucuria. Să ne bucurăm. Asta e situația când ai meseria asta.

Nu vorbim de accidentarea lui Lixandru. Mai avem patru jucători acolo. Oricum jucăm cu un închizător. De ce îmi aduceți aminte de Lixandru? Nu vă bucurați și voi?”, a spus Gigi Becali, la Fotbal Club, după meciul cu PAOK.