Meci ”nebun” pentru Messi în MLS: Suarez a marcat, dar și-a dat autogol! Cât s-a terminat

• Media: Digi Sport Special, duminică, 20:30, DGS 1

• Minifotbal: Romania – Polonia, duminică, 21:40, DGS 1

Jordi Alba, Sergio Busquets, Luis Suarez și Lionel Messi au fost titulari, iar aceștia au reușit să contribuie decisiv pentru echipă.

Inter Miami – St. Louis City 3-3. Suarez, Messi și Alba au marcat! Uruguayanul și-a dat autogol

Durkin a deblocat tabela în minutul 15 al partidei printr-un șut de excepție din afara careului. Avantajul oaspeților nu a durat deloc mult, întrucât peste doar 10 minute Messi a fost găsit excelent în careu de către Jordi Alba și l-a ”executat” pe portarul Roman Burki, fost goalkeeper al celor de la Borussia Dortmund.

În minutul 41, Vassilev i-a readus pe oaspeți în avantaj, după ce a șutat excelent la colțul scurt și l-a surprins pe portarul Callender. Inter Miami a restabilit egalitatea imediat, după ce Suarez a marcat simplu, din fața porții goale, din pasa aceluiași Jordi Alba.

După pauză, St. Louis City a beneficiat de un corner, iar Luis Suarez a încercat să respingă centrarea, însă uruguayanul și-a trimis balonul în propria poartă și i-a adus pe oaspeți în avantaj. În cele din urmă, Jordi Alba a fost găsit excelent de către Gressel, iar dintr-o poziție unu la unu cu portarul, fundașul stânga spaniol a înscris și a stabilit rezultatul final, 3-3.

Inter Miami este lider în Conferința de Est, cu 35 de puncte după 18 etape, în timp ce St. Louis City ocupă poziția a 11-a, cu 17 puncte obținute în 15 meciuri.

Etichete: messi , jordi alba , suarez , inter miami