”Jaf la drumul mare”. Sunt OUT de la Mondial și acuză dur arbitrajul

• Fotbal: Eibar – Oviedo, miercuri, 22:00, DGS 2

• MEDIA: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

Surprinzător, oaspeții au deschis scorul în minutul 37, prin Chhangte, însă qatarezii au restabilit egalitatea în minutul 73, după o fază extrem de controversată.

”Au furat fără rușine”. Indienii acuză arbitrajul după ce au fost învinși de Qatar

În urma unei lovituri libere, Ayman a reluat cu capul spre poarta indienilor, portarul Singh Sandhi a respins, iar balonul părea că a ieșit în corner. Ali Hussein, însă, a reintrodus mingea în joc, iar același Ayman a trimis-o în poartă.

Reluările indică faptul că balonul a depășit cu toată circumferința linia porții, dar centralul sud-coreean Kim Woo-Sung a validat reușita și a produs un val de critici pe rețelele sociale.

Wow! Nici măcar nu a fost aproape de linie”, ”Jaf la drumul mare”, ”Au furat fără rușine”, ”O decizie total greșită a arbitrilor”, ”Ireal” sau ”O nouă victimă a Qatarului”, au fost doar câteva dintre reacții.

În cele din urmă, Qatar a mai punctat o dată, prin Al Rawi, și s-a impus cu 2-1. Astfel, gazda Campionatului Mondial din 2022 a încheiat pe primul loc Grupa A din turul al doilea al calificărilor asiatice pentru CM de peste doi ani, cu 16 puncte, și merge în runda următoare, alături de Kuweit, ocupanta poziției a doua. Afghanistan și India au ratat șansa de a merge la Mondial.

Etichete: preliminarii cm 2026 , qatar india , arbitraj qatar , gol qatar