-
Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1
-
SuperLiga: Sepsi – Rapid, vineri, 20:30, DGS 1
- Partida dintre cele două tenismene este programată astăzi, de la 14.00, și va fi difuzată în direct pe Digi Sport 2. De asemenea, abonații RCS-RDS vor putea urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro
Irina Begu – Elena Rybakina, LIVE VIDEO, ora 14:00, la DGS 2. Românca a bătut-o pe sportiva din Kazahstan în singurul meci direct disputat între cele două
Înainte ca Begu să se dueleze cu Rybakina în turul secund al turneului din Italia, tenismena română a fost nevoită să-și învingă adversara din prima rundă a acestei competiții.
Astfel, pentru a ajunge în turul II, Begu a câștigat împotriva Rebekăi Masarova, scor 2-1 la seturi (5-7, 6-3, 6-4). De partea cealaltă, Rybakina s-a calificat automat în turul II de la Roma pentru că nu a avut adversar.
Sportiva care se va impune din duelul Irina Begu – Elena Rybakina va juca în faza următoare împotriva câștigătoarei partidei Elise Mertens (28 de ani, 30 WTA) – Katerina Siniakova (28 de ani – 36 WTA).
Între Irina Begu și Elena Rybakina s-a jucat până acum un singur meci direct, în anul 2017, la turneul WTA de la Moscova, și s-a încheiat cu victoria româncei, 2-1 la seturi (6-1, 3-6, 6-3).
În cadrul turneului „WTA 1000” de la Roma mai sunt implicate alte două sportive din România, Jaqueline Cristian (25 de ani, 68 WTA) și Sorana Cîrstea (34 de ani, 32 WTA), care au reușit să se califice în turul III al acestei competiții în cursul zilei de miercuri, 9 mai. De partea cealaltă, Ana Bogdan (31 de ani, 63 WTA) a fost eliminată din acest turneu.
Etichete: irina begu , wta roma , elena rybakina
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login