Gigi Becali trece la măsuri de urgență după eșecul cu Hermannstadt: ”O să mă duc și eu pe la echipă să urlu”

După eșecul cu Poli Iași, FCSB spera să își revanșa pe terenul celor de la Hermannstadt, însă golurile marcate de Murgia și Deaconu o mențin pe penultima poziție a clasamentului, cu doar o victorie în 6 meciuri.

La capătul partidei de duminică seara, finanțatorul roș-albaștrilor s-a declarat dezamăgit inclusiv de arbitraj, deoarece consideră că golul lui Ngezana, din finalul primei reprize, nu trebuia anulat.

Gigi Becali, după eșecul cu Sibiu: ”Nu avem valoare”

Pentru campioana României urmează un meci de foc, cu LASK Linz, returul din play-off-ul Europa League, iar Gigi Becali este hotărât să vină la antrenamente și să transmită un mesaj categoric.

”Prima cauză a fost arbitrul. Gol valabil, anulat. A doua cauză: nu avem valoare. Toată echipa, poate Lixandru ce a mai mișcat. Edjouma a avut două ocazii de a marca, nu a marcat. Pe urmă Popa, dă, mă, gol dacă ești atacant. L-am băgat pe Chiricheș și când îl văd am emoții deja.

Eu le-am zis să jucăm cu Kiki fundaș central cu Linz. Sau cu Lixandru. Nu știu ce să facem acum. Dacă dai cu călcâiul la adversar…Primul gol nu e al lui? Al doilea gol, mingea lui, îl invita pe Lixandru. E a ta, ești cu fața… Nu Chiricheș e de vină că noi n-am marcat două goluri, nu avem valoare.

(n.r. Kiki de ce nu este folosit) Dacă Panțîru e foarte bun.

M-am uitat pe clasament, dacă batem pe UTA , suntem la egalitate cu Rapid, la 6 puncte de Craiova. Ce mare nenorocire? O să mă duc și eu pe la echipă să urlu, că vreau mișcare pe teren. FCSB a ținut posesia două minute, eu nu vreau pase înapoi, vreau ocazii de gol. Vreau joc rapid, să o țin 20 secunde, nu două minute, dar să o țin în viteză. Nu țaca-paca”, a spus Gigi Becali, după Hermannstadt – FCSB 2-0.

FCSB – LASK Linz pleacă de la scorul de 1-1. Meciul retur este programat pe stadionul Steaua, joi seara, de la ora 21:30.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.