Connect with us

Alte Sporturi

Gigi Becali, despre negocierile cu Moruțan: ”Ia-ți banii! Ai contract ferm”

  • admin
Gigi Becali, despre negocierile cu Moruțan: ”Ia ți banii! Ai contract ferm”

  • SuperLiga: CFR Cluj – Oțelul Galați, duminică, 17:45, DGS 1

  • SuperLiga: Dinamo – U Cluj, duminică, 20:30, DGS 1

Internaționalul român a fost dorit și de Gigi Becali (67 de ani) la FCSB, iar în spațiul public a apărut că este o dispută de la distanță între Giovanni Becali (73 de ani) și Florin Vulturar, ambii agenți FIFA. Despre această dispută a vorbit finanțatorul roș-albaștrilor.

În direct la Digi Sport, Becali a dezvăluit că nu a negociat personal cu Moruțan, dar a precizat ce i-ar fi spus jucătorului, dacă ar fi ajuns în acea situație.

Gigi Becali a dezvăluit ce i-ar fi spus lui Moruțan dacă ar fi negociat cu el revenirea la FCSB. ”Îi spuneam ‘stai acolo!”

Concret, Becali i-ar fi recomandat lui Moruțan să nu revină în România în acest moment.

”Dacă era să vorbesc cu Moruțan, eu spuneam ala, cum i-am spus lui Coman: ‘Băi, Florinel, ești idiot sau ești tâmpit la cap? Păi, ai două milioane asigurate! ‘Stai, domne, că echipa națională. Nea Gigi, eu vin!’. Bă, Florinele, ești nebun? Nici nu te primesc! Du-te și ia-ți banii, prostule, viața stă în bani, fă viitorul familiei. Lasă-l pe Becali!

Eu i-am spus lui Florinel să mă lase pe mine. Bă, du-te, ia-ți banii!

Așa i-aș spune și lui Moruțan: ‘Băi, Moruțane, ia-ți banii, prostule, ai contract ferm, două milioane, ia-le banii, stai în Cipru (n.r. Grecia), distrează-te!’.

Dacă aș fi fost impresar, tot așa le-aș fi spus. Pentru că dacă ești impresar, înseamnă să-l înveți de bine pe omul ăla. Eu așa l-aș învăța, dacă aș fi eu.

Dar fiecare face cum vrea el, cum crede el că e bine și cu asta basta. Nu judec pe nimeni. Eu spun ce fac eu, nu judec pe nimeni.

Deci, dacă vorbeam cu Moruțan îi spuneam ‘stai acolo!’.”, a dezvăluit Gigi Becali, într-o intervenție în exclusivitate la Digi Sport Matinal.

VIDEO cu Gigi Becali despre negocierile cu Olimpiu Moruțan și întreaga sa intervenție de la Digi Sport Matinal

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

”Mi-a mulțumit pentru că l-am îndrumat la bine”

Gigi Becali consideră că Moruțan nu trebuie să-și rezilieze contractul cu cei de la Aris, scadent în vara lui 2028, și că trebuie să profite la maximum de contract.

”Eu sunt Becali! Eu mai am fotbaliști, 20-30, dar o să mai iau și alții și alții. Băi, tu o dată iei bani ca fotbalist. Tu odată iei bani din fotbal, speculează tot ce poți să speculezi. Așa i-am spus eu lui Coman și le-am spus tuturor. Așa i-am spus șui lui Tănase.

‘Că nea Gigi, eu vin!’. Nu, nu vii! Până nu le iei banii… și ce a făcut, ce n-a făcut, dar s-a ales cu un milion de euro în plus. S-a dus la altă echipă, a luat de la ăia un milion, apoi s-a dus la lții și a luat salariu tot atât. Și apoi a venit și mi-a mulțumit pentru că l-am îndrumat la bine.

Așa îi îndrum eu, să le ia banii!

Mă gândesc, nu-mi ajunge mie cât am? Să speculez acum pe un copil? Nu vreau să insinuez nimic, nu vreau să judec pe cineva, dar asta e filosofia mea. Totul e numai pe bani. Bani, bani, bani, toată lumea se bate pe bani.

Cine-i tare, îi comandă lu ăla micu. Cine e puternic, bogat, îi comandă lu ăla micu (n.r. cel slab). Ăla puternic, e ăla care are banul. Ăla care nu are bani e ăla micu. Nu ai ce face”, a mai spus Becali, la Digi Sport.

Etichete: gigi becali , florin tanase , florinel coman , olimpiu morutan , transferuri fcsb


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi