Florentino Perez vrea să îl aducă la Real Madrid pe cel mai bun jucător din Portugalia – Cehia 2-1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 21:00, DGS 1

• Media: Liga Digisport, vineri, 18:00, DGS 1

Vitinha (24 de ani), mijlocașul Portugaliei, a făcut un meci foarte bun contra cehilor și și-a purtat echipa spre victorie.

Florentino Perez vrea să îl aducă la Real Madrid pe Vitinha, cel mai bun jucător din Portugalia – Cehia 2-1

Florentino Perez (77 de ani), care e în continuare în căutarea unui mijlocaș, după anunțul retragerii lui Toni Kroos (34 de ani), a pus ochii pe Vitinha, după ce a vizionat meciul dintre portughezi și cehi.

Conducătorul lui Real Madrid a fost impresionat de jocul prestat de mijlocașul portughez și vrea cu orice preț să îl aducă pe ”Santiago Bernabeu”, potrivit fichajes.net.

Vitinha a fost desemnat cel mai bun jucător de pe teren, în victoria lusitanilor de la debutul la EURO 2024.

Note jucatori Portugalia Cehia
Notele jucătorilor din meciul Portugalia – Cehia / Foto: Sofascore
  • 50 de milioane de euro este cota de piață a lui Vitinha, potrivit Transfermarkt.
  • 47 de meciuri a jucat Vitinha în acest sezon la PSG, cub pentru care a marcat de 9 ori, în toate competițiile.
  • Contractul lui Vitinha cu PSG expiră în vara anului 2027.
Statistica Vitinha Portugalia Cehia
Cifrele lui Vitinha din meciul Portugalia – Cehia / Foto: Sofascore

Portugalia – Cehia 2-1. Lusitanii au câștigat grație golului marcat de Francisco Conceicao în prelungiri!

Portugalia a avut cele mai importante ocazii ale primei reprize, prin Cristiano Ronaldo, dar lusitanii nu au reușit să deblocheze tabela de marcaj. Astfel, cele două formații au intrat la egalitate la cabine.

Lukas Provod a reușit să deschidă scorul, în minutul 62, cu un gol din marginea careului. La doar șapte minute distanță, egalitatea a fost restabilită. Robin Hranac și-a trimis mingea în propria poartă și scorul a devenit 1-1.

Diogo Jota a reușit să trimită mingea în poartă, dar analiza VAR a arătat că Ronaldo se afla în offside în momentul în care i-a centrat colegului său. În cele din urmă, Portugalia a obținut cele trei puncte, grație reușitei lui Francisco Conceicao.

Etichete: florentino perez , vitinha , vitinha transfer , vitinha real madrid