Finalista Champions League, umilită de locul 15 din Bundesliga! Cât s-a terminat Mainz – Borussia Dortmund

• Premier League: Man. United – Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Echipa care s-a calificat în finala Champions League săptămâna trecută a făcut un meci surprinzător de slab, chiar dacă a folosit în mare parte rezervele în primul 11.

Mainz – Borussia Dortmund 3-0. Finalista Champions League, umilită în Bundesliga

Gazdele au deschis scorul în minutul 12, apoi au urmat alte două goluri în minutele 19 și 23.

Meciul nu avea miză pentru Dortmund, care va încheia oricum pe loc de Champions League. Momentan, e pe poziția a cincea.

De partea cealaltă, victoria lui Mainiz a dus-o pe locul 15, deasupra locurilor retrogradabile.

Borussia Dortmund – Real Madrid se joacă pe 1 iunie, de la 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, site-ul digisport.ro și aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store).

Etichete: borussia dortmund , mainz